ՊՆ-ն 35 մլն դրամի չափով կֆինանսավորի սպայական կազմի զինծառայողների բնակարանի ձեռքբերման վարկը. Սարգսյան
Հայկական ժամանակ. «Սպայական կազմի զինծառայողները հնարավորություն կունենան սեփականության իրավունքով  բնակարան ձեռք բերել՝ պետական բյուջեի միջոցների հաշվին»:
Այս մասին այսօրվա Կառավարության նիստի ժամանակ հայտնեց  ՀՀ ՊՆ նախարարի տեղակալ Հրաչյա Սարգսյանը:
Ըստ տեղակալի՝ այն քաղաքացիները ովքեր կընդունվեն ռազմաուսումնական հաստատություն, կավարտեն և կանցնեն աշխատանքի, կստանան հավաստագրեր, որի միջոցով հնարավորություն կունենան ընտրելու բնակարանը կամ բնակելի տունը՝ առաջնային կամ երկրորդական շուկայից:
Ըստ Սարգսյանի՝ բնակարանները սեփականության իրավունքով է տրամադրվելու, բայց այն  պայմանով, որ քաղաքացին պետք է նվազագույնը 20 տարի ծառայություն անցկացնի վերոնշյալ մարմիններում:
Սարգսյանը նաև հավելեց. «Զինծառայողի հասանելի գումարը որով կարող է բնակարան ձեռք բերել՝ որոշվելու է Երևանում 80 ք\մ  տարածքով բնակելի գույքի արժեքով, որը այս պահին կազմում է 35 մլն դրամ: Ընդ որում հնարավորություն կունենան այս գույքը ձեռք բերել ոչ միայն Երևանում, այլ նաև մարզերում»:
Ըստ նախարարի տեղակալի՝ ուսումնառության տարիները ևս մտնում են 20 տարվա ծառայության մեջ: