«Առաջին անգամ, «Gulf Armenia»-ի համար նախատեսված վառելիքը, որը բեռնվել է Բելգիայի ExxonMobil նավթավերամշակման գործարանում, ուղևորվում է դեպի Հայաստան՝ Վրաստանի Փոթի նավահանգստով։
Փետրվարի 7-ին Բելգիայից Փոթի նավահանգիստ է ժամանել շուրջ 30,000 տոննա բենզին տեղափոխող տանկեր՝ դուրս գալով Անտվերպենի նավահանգստից։ Բեռը բեռնվել է ExxonMobil նավթավերամշակման գործարանում և անցել է մոտավորապես 5,500 կիլոմետր ճանապարհ՝ հասնելով Վրաստան։ Մատակարարումը նախատեսված է Հայաստանում և Վրաստանում «Gulf» մանրածախ ցանցի ապահովման համար՝ երաշխավորելով տարածաշրջանում գործունեության անխափան շարունակականությունը։ Մատակարարումը ներառում է G-Force Euro Regular (92), G-Force Premium (95) և G-Force Super (98) դասի բենզիններ։
Անկախ լաբորատոր փորձաքննության արդյունքները հաստատում են, որ բոլոր վառելիքները լիովին համապատասխանում են և գերազանցում են եվրոպական EN 228 որակի ստանդարտը։
Բեռը ամբողջությամբ պատկանում է «Gulf»-ին, ինչը ապահովում է որակի, լոգիստիկ գործընթացների և մատակարարման անվտանգության լիակատար վերահսկողություն՝ երաշխավորելով վառելիքի կայուն և անխափան մատակարարում «Gulf»-ի լցակայաններին Վրաստանում և Հայաստանում»: