Ադրբեջանի պետական հեռուստաալիքը խմբագրել է Վենսի կատակը՝ Մեհրիբան Ալիևայի վերաբերյալ
Ադրբեջանի պետական ​​AzTV հեռուստաալիքը խմբագրել է ԱՄՆ փոխնախագահ Ջեյ Դի Վենսի կատակը Ադրբեջանի առաջին տիկնոջ և փոխնախագահ Մեհրիբան Ալիևայի մասին: Մեկնաբանությունները հնչել են Վենսի և նախագահ Իլհամ Ալիևի միջև Բաքու կատարած այցի ժամանակ կարճատև մամուլի ասուլիսի ժամանակ։
Այս մասին գրում է  OC Media-ն։
Վենսը ասուլիսի իր հայտարարությունն ավարտել է կատակով. «Երկրորդ տիկինը [Ուշա Վենսը] և ես շատ ոգևորված ենք ընթրիքով։ Եվ, ինչպես ես հասկանում եմ, Ադրբեջանի փոխնախագահը նաև նախագահի կինն է։ Հուսով եմ՝ սա երկրորդ տիկնոջը որևէ գաղափար չի տա»։
Սպիտակ տան պաշտոնական հեռարձակման համաձայն՝ Ալիևը ծիծաղում է և ասում «այո»՝ պատասխանելով Վենսին, բայց զրույցը Ադրբեջանում այլ կերպ է մեկնաբանվել։
Սկզբում AzTV-ն Վենսի մեկնաբանությունները անգլերենից թարգմանել է. «Ես գիտեմ, որ առաջին փոխնախագահը նախագահի կինն է, և մենք ուրախ ենք, որ մեր կանանց միջև այս հարաբերությունները շարունակվում են»։
Ավելի ուշ նրա մեկնաբանությունների իրական ձևակերպումները տարածվել են անկախ լրատվամիջոցներում, ինչպիսիք են Meydan TV-ն, Hamam Times-ը և Qazetchi-ն:
Դրանից հետո AzTV-ն ավելացրել է Վենսի կատակի ճիշտ թարգմանությունը: