ՀՀ ԱԳ նախարարի տեղակալ Ռոբերտ Աբիսողոմոնյանն ընդունել է Հայաստանում Եվրոպական միության առաքելության ղեկավար Մարկուս Ռիտերին
Փետրվարի 10-ին ՀՀ ԱԳ նախարարի տեղակալ Ռոբերտ Աբիսողոմոնյանն ընդունել է Հայաստանում Եվրոպական միության առաքելության ղեկավար Մարկուս Ռիտերին՝ նրա պաշտոնավարման ավարտի կապակցությամբ:
ԱԳ նախարարի տեղակալ Ռոբերտ Աբիսողոմոնյանը շնորհակալություն է հայտնել Հայաստանում ԵՄ առաքելության ղեկավար Մարկուս Ռիտերին հետևողական աշխատանքի և արդյունավետ համագործակցության համար՝ մաղթելով հաջողություն հետագա գործունեության ընթացքում։
ԱԳ նախարարի տեղակալը բարձր է գնահատել Հայաստանում ԵՄ առաքելության ներդրումը Հայաստանի սահմանային հատվածներում կայունության ապահովման գործում:
Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել Հայաստանի և ԵՄ միջև շարունակաբար խորացող հարաբերություների վերաբերյալ՝ ընդգծելով նախորդ տարի ստորագրված ՀՀ-ԵՄ գործընկերության ռազմավարական օրակարգի կարևորությունը: