հայ գերիներ, անհետ կորածներ
ԵՐԵՎԱՆ, 10 փետրվարի – Sputnik․ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ԱՄՆ փոխնախագահ Ջեյ Դի Վենսի հետ հանդիպման ժամանակ քննարկել է Բաքվում գտնվող հայ գերիների հարցը։Նա հավելեց, որ առանց չափազանցության՝ հարցին առնչվող ուղիղ կամ անուղղակի այնպիսի բանակցություն չկա, որի ժամանակ մեր հայրենակիցների հարցը չբարձրացվի։«Բոլոր վերաբերելի ձևաչափերում մենք այդ հարցը պարբերաբար բարձրացրել ենք, բարձրացնում ենք և հետևողական կլինենք հարցի լուծմանը»,- եզրափակեց Փաշինյանը։
նիկոլ փաշինյան, գերի, հայ գերիներ, անհետ կորածներ, ջեյ դի վենս, ջեյմս դեյվիդ վենս
ՀՀ վարչապետն ընդգծել է, թե վերաբերելի բոլոր ձևաչափերում բարձրացվում է հայ գերիների հարցը, ըստ նրա՝ հետևողական են լինելու խնդրի լուծմանը։
ԵՐԵՎԱՆ, 10 փետրվարի – Sputnik․ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ԱՄՆ փոխնախագահ Ջեյ Դի Վենսի հետ հանդիպման ժամանակ քննարկել է Բաքվում գտնվող հայ գերիների հարցը։
«Ես խնդրում եմ՝ այդ հարցի շուրջ հնարավորինս քիչ մանրամասներ ինձնից ակնկալեք, բայց հարցը եղել է օրակարգում և հարցը քննարկվել է օրակարգում»,- Հանրային հեռուստաընկերությանը տված հարցազրույցում ասաց ՀՀ վարչապետը։
Նա հավելեց, որ առանց չափազանցության՝ հարցին առնչվող ուղիղ կամ անուղղակի այնպիսի բանակցություն չկա, որի ժամանակ մեր հայրենակիցների հարցը չբարձրացվի։
«Բոլոր վերաբերելի ձևաչափերում մենք այդ հարցը պարբերաբար բարձրացրել ենք, բարձրացնում ենք և հետևողական կլինենք հարցի լուծմանը»,- եզրափակեց Փաշինյանը։