ՀՀ–ն և ԱՄՆ–ն ստորագրեցին Միջուկային էներգիայի խաղաղ օգտագործման հայտարարությունը
Ավելի վաղ Փաշինյանը և Վենսը առանձնազրույց էին ունեցել, որից հետո՝ ընդլայնված կազմով հանդիպում: 09.02.2026, Sputnik Արմենիա
2026-02-09T19:40+0400
ԵՐԵՎԱՆ, 9 փետրվարի – Sputnik. Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը և Հայաստան ժամանած Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների փոխնախագահ Ջեյ Դի Վենսը ստորագրեցին «Միջուկային էներգիայի խաղաղ նպատակներով օգտագործման ոլորտում ՀՀ կառավարության և ԱՄՆ կառավարության միջև համագործակցության մասին համաձայնագրի բանակցությունների ավարտի վերաբերյալ համատեղ հայտարարությունը»։Ավելի վաղ Փաշինյանը և Վենսը առանձնազրույց էին ունեցել, որից հետո՝ ընդլայնված կազմով հանդիպում:ԱՄՆ փոխնախագահ Ջեյ Դի Վենսը պաշտոնական այցով Հայաստան է ժամանել փետրվարի 9-ին։
ամն, հայաստան, նիկոլ փաշինյան, ջեյմս դեյվիդ վենս
Ավելի վաղ Փաշինյանը և Վենսը առանձնազրույց էին ունեցել, որից հետո՝ ընդլայնված կազմով հանդիպում:
ԵՐԵՎԱՆ, 9 փետրվարի – Sputnik. Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը և Հայաստան ժամանած Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների փոխնախագահ Ջեյ Դի Վենսը ստորագրեցին «Միջուկային էներգիայի խաղաղ նպատակներով օգտագործման ոլորտում ՀՀ կառավարության և ԱՄՆ կառավարության միջև համագործակցության մասին համաձայնագրի բանակցությունների ավարտի վերաբերյալ համատեղ հայտարարությունը»։
ԱՄՆ փոխնախագահ Ջեյ Դի Վենսը պաշտոնական այցով Հայաստան է ժամանել փետրվարի 9-ին։