ԵՐԵՎԱՆ, 19 փետրվարի – Sputnik․ Իրավապահները զննություն են իրականացնում «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանին պատկանող տարածքներում։ Sputnik Արմենիայի հետ զրույցում տեղեկությունը հայտնեց նրա պաշտպան Էմին Խաչատրյանը։Պաշտպանն ընդգծեց, որ գործը Ծառուկյանի հետ առնչություն չունի, այն նախաձեռնվել է դեռևս 2020 թ․-ին, վերաբերում է Առինջ համայնքի նախկին պաշտոնատար անձանց։Նա հավելեց՝ Գագիկ Ծառուկյանի տանն իրականացվող գործողությունները ենթադրում են որոշակի չափային տվյալներ, լուսանկարներ՝ փորձաքննության իրականացման համար։ Շեշտեց՝ այս գործով Գագիկ Ծառուկյանը որևէ կարգավիճակ չունի։
գագիկ ծառուկյան, խուզարկություն, էմին խաչատրյան, պաշտպան, փաստաբան, առինջ
Գործը հարուցվել է դեռևս 2020թ․-ին և վերաբերում է Առինջ համայնքի նախկին պաշտոնատար անձանց։
ԵՐԵՎԱՆ, 19 փետրվարի – Sputnik․ Իրավապահները զննություն են իրականացնում «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանին պատկանող տարածքներում։ Sputnik Արմենիայի հետ զրույցում տեղեկությունը հայտնեց նրա պաշտպան Էմին Խաչատրյանը։
Պաշտպանն ընդգծեց, որ գործը Ծառուկյանի հետ առնչություն չունի, այն նախաձեռնվել է դեռևս 2020 թ․-ին, վերաբերում է Առինջ համայնքի նախկին պաշտոնատար անձանց։
«Գործի շրջանակներում անհրաժեշտություն է առաջացել մի շարք հողատարածքներ զննելու, այդ թվում՝ նաև պարոն Ծառուկյանին պատկանող։ Զննությունը կատարվում է փորձագետների միջոցով, կարծում եմ՝ մոտակա 30 րոպեի ընթացքում արդեն կավարտվի»,- նշեց Խաչատրյանը։
Նա հավելեց՝ Գագիկ Ծառուկյանի տանն իրականացվող գործողությունները ենթադրում են որոշակի չափային տվյալներ, լուսանկարներ՝ փորձաքննության իրականացման համար։ Շեշտեց՝ այս գործով Գագիկ Ծառուկյանը որևէ կարգավիճակ չունի։