ԵՐԵՎԱՆ, 19 փետրվարի – Sputnik․ Մայիսի 2-ից Air Baltic ավիաընկերությունը մեկնարկում է Երևան-Ռիգա-Երևան ուղիղ ավիաչվերթեր։ Այս մասին հայտում է Զբոսաշրջության կոմիտեն։Ուղիղ ավիաչվերթների կարևորությունը քննարկվել է կոմիտեի նախագահ Լուսինե Գևորգյանի և ՀՀ-ում Լատվիայի արտակարգ և լիազոր դեսպան Էդիտե Մեդնեի և ՀՀ-ում Լատվիայի պատվավոր հյուպատոս Արմեն Ղասաբօղլյանի հետ հանդիպման ժամանակ։Կողմերը նշել են, որ ուղիղ ավիակապը կնպաստի երկկողմ զբոսաշրջային այցելությունների ավելացմանը, հարաբերությունների և միջմշակութային հաղորդակցության զարգացմանը։Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են նաև Հայաստան-Լատվիա համագործակցության հնարավորությունները զբոսաշրջության ոլորտում, այդ թվում՝ չվերթերի մեկնարկին ընդառաջ համապատասխան միջոցառումների կազմակերպումը։
երևան, ռիգա, չվերթ, թռիչք, լատվիա, զբոսաշրջիկ, զբոսաշրջություն
Երկկողմ զբոսաշրջային այցելություններն ավելացնելու նպատակով միջոցառումներ կկազմակերպվեն։
Ուղիղ ավիաչվերթների կարևորությունը քննարկվել է կոմիտեի նախագահ Լուսինե Գևորգյանի և ՀՀ-ում Լատվիայի արտակարգ և լիազոր դեսպան Էդիտե Մեդնեի և ՀՀ-ում Լատվիայի պատվավոր հյուպատոս Արմեն Ղասաբօղլյանի հետ հանդիպման ժամանակ։
Կողմերը նշել են, որ ուղիղ ավիակապը կնպաստի երկկողմ զբոսաշրջային այցելությունների ավելացմանը, հարաբերությունների և միջմշակութային հաղորդակցության զարգացմանը։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են նաև Հայաստան-Լատվիա համագործակցության հնարավորությունները զբոսաշրջության ոլորտում, այդ թվում՝ չվերթերի մեկնարկին ընդառաջ համապատասխան միջոցառումների կազմակերպումը։