12 անշարժ և շարժական գույք, շուրջ 21 մլն դոլարին համարժեք գումար․ դատախազությունը ԱԺ նախկին պատգամավոր Վահե Հակոբյանից բռնագանձման պահանջ է ներկայացրել
Հակակոռուպցիոն դատարանը վարույթ է ընդունել Գլխավոր դատախազության՝ ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման վերաբերյալ հերթական հայցադիմումը: Այս մասին հայտնում է դատախազությունը։
«Գլխավոր դատախազության ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման գործերով վարչությունը պահանջ է ներկայացրել դատարանին՝ Սյունիքի մարզի նախկին մարզպետ, ՀՀ Ազգային ժողովի նախկին պատգամավոր Վահե Ալբերտի Հակոբյանից և նրան փոխկապակցված անձանցից` կնոջից՝ Էլիզաբեթ Պետրոսյանից, Վահե Հակոբյանի եղբայր Կարեն Հակոբյանից, Կարեն Հակոբյանի կնոջից, դստրերից և  ծնողներից  հօգուտ Հայաստանի Հանրապետության բռնագանձել՝
9 անշարժ գույք.
3 տրանսպորտային միջոց.
1 իրավաբանական անձանցում մասնակցություն.
4 փոխառության պահանջի իրավունք՝ ընդհանուր 122 միլիոն 614 հազար դրամի չափով.
2 պարտատոմս՝ ընդհանուր 741 հազար ԱՄՆ դոլար արժեքով.
2 ավանդ՝ ընդհանուր 240 հազար ԱՄՆ դոլարի չափով.
4 միլիարդ 524 միլիոն 816 հազար դրամ՝ որպես ապօրինի դրամական միջոցների մնացորդ.
2 միլիարդ 814 միլիոն 926 հազար դրամ, որը չի հիմնավորվում անձի օրինական եկամուտներով, ունի ապօրինի ծագում, փոխանցվել է բարեխիղճ ձեռքբերողի կամ հնարավոր չէ նույնականացնել և բռնագանձել»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ։