Դուք վիրավորված չեք, զինաթափված եք, դա է, որ իրեն չեք ներում. Եղոյանը՝ Հակոբ Հակոբյանի լիազորությունները դադարեցնելու ընդդիմության առաջարկած նախագծի մասին
«Տեսել ենք՝ նախկինում ինչ էր կատարվում անկախ մարմինների հետ, որոնք համարձակվում էին մի քիչ գծից շեղվել: Առաջին ՄԻՊ-ը, որը մինչև վերջ պաշտոնավարեց, եղել է մեր օրոք, մինչև դա երեքին հանել էին. Արմեն Հարությունյան, ով մարտի 1-ի վերաբերյալ ուղղակի ասել էր, որ սա-սա-սա է տեղի ունեցել, մարդու իրավունքների խախտում է, ամբողջ գործադիրով, նախագահով, ձեր ֆրակցիայի առաջնորդով հարձակվեցին այդ մարդու վրա, վերջում պլոմբեցին, երկրից դեպորտ արեցին: Լարիսա Ալավերդյանին էլի նույն պատճառով, Կարեն Անդրեասյանին»,- ԱԺ նիստում դիմելով ընդդիմությանը՝ ասաց ՔՊ խմբակցության պատգամավոր Արման Եղոյանը:
Անդրադառնալով «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արծվիկ Մինասյանի ներկայացրած նախագծին, որով առաջարկվում է Հեռուստատեսության և ռադիոյի հանձնաժողովի անդամ Հակոբ Հակոբյանի լիազորությունները դադարեցնել՝ Եղոյանն ասաց. «Դուք օգտագործում եք ժողովրդավարության կանոնները ժողովրդավարության դեմ, դուք ուզում եք փակել իր բերանը՝ օգտագործելով օրենքի տառը: Դուք վիրավորված չեք, դուք զինաթափված եք, դա է, որ դուք իրեն չեք ներում, եթե նա չլիներ ՀՌՀ անդամ և եթե դուք լինեիք իշխանություն, իր բերանն ուրիշ ձև կփորձեիք փակել: Դուզ զգում եք, որ ձեր մոլոպոլիան քաղաքական, մտային դաշտում վտանգված է: Մեր գործն այն է, որ մենք պաշտպանենք ժողովրդավարությունը, այնպես անենք, որ երբեք այլևս հետ չգան այն ժամանակները, երբ անկախ և ինքնավար մարմինների անդամների կկանչեն նախագահի կամ վարչապետի գրասենյակ և կնախատեն այս կամ այն բառն ասելու համար: Բանտում հայտնվում էին ձեր օրոք և մինչև բանտ էլ չէին հասնում»: