ԵՐԵՎԱՆ, 11 փետրվարի – Sputnik. Ձերբակալվել է Մասիսի նախին համայնքապետի եղբայր Գոռ Համբարձումյանը։ Այս մասին հայտնում է «Իշխանություն» լրատվականը` հղում անելով իր աղբյուրներին։Sputnik Արմենիան Քննչական կոմիտեից պարզեց, որ քրեական վարույթի նախաքննության ընթացքում Գ.Հ.-ի նկատմամբ հարուցվել է հանրային քրեական հետապնդում։« Քրեկան հետապնդումը հարուցվել է Քրեական օրենսգրքի 204-րդ հոդվածի 1-ին մասով (անձնական կամ ընտանեկան կյանքի գաղտնիությունը խախտելը), 457-րդ հոդվածի 2-րդ մասով (փաստաթղթեր, դրոշմներ, կնիքներ, ձևաթղթեր կեղծելը կամ կեղծ փաստաթղթեր, դրոշմներ, կնիքներ, ձևաթղթեր իրացնելը, պատրաստելը կամ օգտագործելը), 255-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 3-րդ կետով (առանձնապես խոշոր չափերով խարդախությունը) և 296-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 3-րդ կետով (առանձնապես խոշոր չափերով փողերի լվացումը)»,– հայտնեցին Քննչականից:Քնչական կոմիտեցին նաև հայտնեցին, որ վերջինս ձերբակալվել է:
ձերբակալություն, խարդախություն, հհ քննչական կոմիտե
Քննչական կոմիտեց հայտնեցին, որ ձերբակալվել է առանձնապես խոշոր չափերով խարդախության, փողերի լվացման քրեական վարույթի շրջանակում։
ԵՐԵՎԱՆ, 11 փետրվարի – Sputnik. Ձերբակալվել է Մասիսի նախին համայնքապետի եղբայր Գոռ Համբարձումյանը։ Այս մասին հայտնում է «Իշխանություն» լրատվականը` հղում անելով իր աղբյուրներին։
Sputnik Արմենիան Քննչական կոմիտեից պարզեց, որ քրեական վարույթի նախաքննության ընթացքում Գ.Հ.-ի նկատմամբ հարուցվել է հանրային քրեական հետապնդում։
« Քրեկան հետապնդումը հարուցվել է Քրեական օրենսգրքի 204-րդ հոդվածի 1-ին մասով (անձնական կամ ընտանեկան կյանքի գաղտնիությունը խախտելը), 457-րդ հոդվածի 2-րդ մասով (փաստաթղթեր, դրոշմներ, կնիքներ, ձևաթղթեր կեղծելը կամ կեղծ փաստաթղթեր, դրոշմներ, կնիքներ, ձևաթղթեր իրացնելը, պատրաստելը կամ օգտագործելը), 255-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 3-րդ կետով (առանձնապես խոշոր չափերով խարդախությունը) և 296-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 3-րդ կետով (առանձնապես խոշոր չափերով փողերի լվացումը)»,– հայտնեցին Քննչականից:
Քնչական կոմիտեցին նաև հայտնեցին, որ վերջինս ձերբակալվել է: