Երևանի քաղաքապետի առաջին տեղակալը վստահեցնում է, որ թարմ փոսալցված փողոցներում փոսեր չկան
Արմեն Փամբուխչյանի խոսքով` այս տարի աղ ու ավազը 2,5 անգամ շատ է օգտագործվել, քան նախորդ տարիներին։
ԵՐԵՎԱՆ, 20 փետրվարի – Sputnik. Երևանում վերջին երկու տարիներին միջին նորոգված կամ փոսալցված փողոցներում խնդիրներ չկան։ Ասուլիսի ժամանակ այս հայտարարությունն արեց Երևանի քաղաքապետի առաջին տեղակալ Արմեն Փամբուխչյանը։
«Այս տարի աղ ու ավազը 2,5 անգամ շատ է օգտագործվել, քան նախորդ տարիներին։ Դա պայմանավորված է նաև այն բանով, որ այս տարի աննախադեպ քանակությամբ ձյուն տեղաց հանրապետությունում։ 2024 թվականին 5000 տ աղ և ավազ է օգտագործվել, իսկ 2025-ին՝ 12 000 տ։ Այն ճանապարհները, որտեղ մենք 2024 և 2025 թթ․ միջին նորոգում ենք իրականացրել կամ փոսալցման աշխատանքներ ենք արել՝ փոսեր չկան։ Այսինքն` որքան միջին նորոգումը կամ փոսալցումը թարմ է եղել, այնքան այդ փողոցներում կա՛մ չկան փոսեր, կա՛մ էլ շատ քիչ են»,- ասաց Փամբուխչյանը։
Նա հիշեցրեց, որ նախորդ տարի Վաղարշյան, էրեբունի փողոցներում, Գայի պողոտայում (բացառությամբ մի հատվածի) փոսալցման աշխատանքներ են իրականացվել, ու այդ հատվածներում կարող են տեսնել, որ խնդիրներ չկան։
Լրագրողները հետաքրքրվեցին` ինչո՞ւ Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանի տան դիմացի փողոցում փոսեր չեն առաջացել։ Փամբուխչյանը վստահեցրեց՝ աղ ու ավազ լցնող մեքենան չի տարբերակում, թե ում տան դիմացն է աշխատանքներ կատարում։
Հիշեցնենք` Երևանի քաղաքապետարանի աշխատակազմի շինարարության և բարեկարգման վարչության պետի պաշտոնակատար Անդրանիկ Թևոսյանը փետրվարի 16-ին հայտարարեց, որ ամսի 13-ից սկսել են փոսալցման աշխատանքները։ Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանն էլ հանձնարարեց տեսալուսանկարահանել բոլոր աշխատանքներն ու հետո զեկուցել, թե տոկոսային հարաբերակցությամբ ինչ է արվել և որքան։